Ana Sayfa > Hakkımızda
Atika Müzayede ve Sanat, Can Önen tarafından kurulmuştur.Dil ve Tarih coğrafya Fakültesi, Arkeoloji ve Sanat Tarihi bölümünü başarıyla bitiren Can Önen, üniversite yıllarında başlayan Osmanlı Sanat Eserlerine olan ilgisini zamanla ilerletti ve bu tutku onu ciddi bir koleksiyoner yaptı. Mezun olduktan sonra kendi şirketlerinde sanayici olarak çalışmışdı. Osmanlı sanatı üzerindeki hiç bitmeyen öğrenme arzusu ve yorulmak bilmez çalışması bir süre sonra kendisinin başka işler yapmasına imkan vermedi. 2001 yılında koleksiyonerlikten antika alım satımına geçerek, bu konuda profesyonel olarak çalışmaya başladı. 2005 yılında ortağıyla birlikte Nişantaşı Müzayede şirketini kurdu ve Temmuz 2008'e kadar burayı işletti.

Konusunda, gerek öğreniminden gelen bilgileri gerekse kendisinin aralıksız araştırmaları ve çalışmaları Osmanlı sanatı üzerine uzmanlaşmasını sağladı. Zaman içinde buna modern ve çağdaş sanatı da ekleyerek Atika Müzayede'nin eser gamını genişletti. Atika, düzenlediği müzayedelerin yanı sıra, antika eserlerin ve tabloların değerlendirilmesi konusunda yılın her günü kapısı sanat severlere açık tutar.

About Us

Mr. Can Önen, graduated from Faculty of Archeology and History of Art. His interest in antiques which started then developed into a passion and made him a serious colectionist. His interest in discovering the Ottoman Period art never ended and over the time got even more advanced. İn year 2001 Mr. Onen involved in the antiques business and in year 2005 he established Nisantası Auctions with his partner. He managed the firm untill the July of 2008, when he parted and established Atika Art Auctions. Atika is specialised in exclusive antiques especially of Ottoman period and on modern and comtemprory art. With that sense organized its first exhibition on December 2008 which displayed a never-seen-before exclusive collection of objects from 16 to 19 century Ottoman era.

Atika continues to do auctions and exhibitions in its gallery in Nisantası.

For further details, please contact:
info@atikaart.com.tr

Address: Asar-ı Atika Antika Sanat Galerisi
Teşvikiye Caddesi İmren Ap. No.55 Kat.1, Nişantaşı İstanbul, Turkey
Phone: +90  212 291 16 25   Faks:+90  212 291 46 47

 

Warning: include(footer.php): failed to open stream: No such file or directory in /webler/atikaart.com.tr/hakkimizda.php on line 61 Warning: include(footer.php): failed to open stream: No such file or directory in /webler/atikaart.com.tr/hakkimizda.php on line 61 Warning: include(): Failed opening 'footer.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/pear:/usr/share/php') in /webler/atikaart.com.tr/hakkimizda.php on line 61